AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. KARABULUT ile Senato Üyeleri, YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

19.09.2019 09:35

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr.  KARABULUT ile Senato Üyeleri, YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT ile Senato Üyeleri, YÖK Akademik Yılı Açılış Törenine Katıldı

2019-2020 Akademik Yılı Açılış Töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleriyle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

2019-2020 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Törenine Bakanlar, YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, tüm Üniversite Rektörleri, Büyükelçiler, Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Senato Üyeleri, akademisyen ve öğrencilerden oluşan yaklaşık 2 bin kişi katıldı.

Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN, ülkemizdeki yükseköğrenim sisteminin çok yüksek bir seviyede bulunduğunu belirtti. Eğitim-öğretim konusunda en iyi imkanları sağlama konusunda ellerinden geleni yaptıklarını belirten Cumhurbaşkanı ERDOĞAN, “Eğitim öğretim bütçesini 10 milyar liradan 161 milyar liranın üzerine çıkararak 16 kat arttırdık. Üniversite sayısı 76’dan 207’ye, öğrenci sayısı da 1,6 milyondan 8 milyona yükseldi. Eğitim, öğretim alanındaki çalışmalarımızı önümüzdeki dönemde de artırarak devam ettireceğiz. Akademisyenlerden, öğretmenlerden, resmi ve özel eğitim öğretim kurumları yöneticilerinden başlayarak veliler ve öğrenciler dahil bu konuda söyleyecek sözü olan herkese gönlümüz ve kulağımız açıktır” diye konuştu.

    

İlgili Haberler