AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin Açılışına Katıldı

21.02.2020 20:54

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Karabulut, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin Açılışına Katıldı

AİÇÜ Rektörü  Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın teşrifleri ile gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin açılış programına katıldı.
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi’nin açılış törenine Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket MİRZİYOYEV ve eşi Ziroat MİRZİYOYEVA ile çok sayıda davetli katıldı.

Açılışta konuşan Cumhurbaşkanı Sayın ERDOĞAN, Millet Kütüphanesi’nin tam bir külliye olarak hizmet vereceğini söyledi. Kütüphanelerin insanlığın ortak hafızası olduğunu belirten Cumhurbaşkanı  Sayın ERDOĞAN, “Kütüphane, inşa aşamasında iken yurt içi ve dışından gelen 134 farklı dilde kitap ile zenginleşirken, çok farklı disiplinlerden 4 milyon adet basılı esere kavuşmuştur. Kütüphanede ayrıca 120 milyon makale ve rapor ile 550 bin e-kitap yer almaktadır. Burayı sadece kitap raflarının dizili olduğu bir mekan olarak değil aynı zamanda ilim erbabının buluştuğu bir ilim ve kültür merkezi olarak tasavvur ettik” diye konuştu.

İlgili Haberler