AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Mesajı

18.03.2020 11:01

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT’un 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Mesajı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT   18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitlerini Anma Günü Nedeniyle Bir Mesaj Yayımladı

Rektör KARABULUT; Bugün; aziz milletimizin savaş tarihine altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’ni kutlamanın ve aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizin Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşamaktayız.

Çanakkale Zaferi bizim ve dünya tarihinin akışını değiştiren, bölgesel ve küresel denklemleri baştan ayağa yenileyen stratejik bir diriliştir. Çanakkale imanın, inancın, izzet ve iffetin; zillet, hezimet ve acziyeti mağlup ettiği kutlu bir mekândır.

Bu vatan için şehit olanlar, milletimizin gönlünde en yüce yere sahiptir. Onların emanetine kararlılıkla sahip çıkıyoruz. Aziz milletimizin birlikte yaşama iradesi, vatan ve bayrak sevgisi Çanakkale’de olduğu gibi tarihin her safhasında bizleri güçlü ve muzaffer kılmıştır.

Bizler de, tarihiyle övünen, kahramanlarıyla gurur duyan nesiller olarak, şehitlerimizin emanetine kararlılıkla sahip çıkacak, ülkemizi hak ettiği parlak yarınlara mutlaka taşıyacak; geçmişte olduğu gibi birlik ve beraberlik içerisinde hedeflerimize hep birlikte yürümeye devam edeceğiz.

Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi’nin yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal eden ve vatanını canından aziz bilen tüm şehitlerimizi rahmetle anarken tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum.

 

İlgili Haberler