DOLAR 32,4459 0.06%
EURO 34,4180 -0.26%
ALTIN 2.482,790,00
BITCOIN 2037620-3,70%
Ağrı
15°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ Rektörü Karabulut’un ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”Mesajı

AİÇÜ Rektörü Karabulut’un ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”Mesajı

ABONE OL
22:27 | 14 Temmuz 2020 22:27
AİÇÜ Rektörü Karabulut’un ”15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü”Mesajı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” İçin Yayınlamış Oldukları Mesaj

15 Temmuz 2016 tarihinde Cumhurbaşkanımız ve Başkomutanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın dirayeti, hükümetimizin kararlı tutumu ve en önemlisi milletimizin devletine ve demokratik iradesine sahip çıkmasıyla varlığımıza, istikbalimize ve inançlarımıza darbe vurmak isteyenlere karşı yekvücut olup; aydınlık bir gelecek idealinden asla taviz verilmeyeceğini, birlik ve beraberliğimiz sayesinde, nelerin başarılabileceğini bütün dünyaya göstermiştir.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Kurtuluş Savaşında aziz ecdadının izinde yürümekten onur duyan, bir an bile tereddüt etmeyen vatan evlatları oldukça ne darbeler ne de başka hain girişimler bizi yolumuzdan alıkoyamayacak, hep birlikte 15 Temmuz’u unutmayacağız, unutturmayacağız.

Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıyla, Türkiye, bugün Ayasofya’ya vurulan zincirleri kırabilmiştir. Çünkü Ayasofya, Fatih Sultan Mehmet Han’ın mirası, Fethin kutlu sembolü, tam bağımsızlığımızın bir nişanesidir. Bu kutlu mabedi Müslümanların hizmetine sunan Sayın Cumhurbaşkanımız’dan Allah razı olsun. Ayasofya Camisi, İslam ümmetine hayırlı olsun ve Ümmetin lideri var olsun. Artık rahatlıkla söyleyebiliriz ki, bu güzel ülke, 15 Temmuz hain darbe teşebbüsünün öncesinden daha güçlüdür.

Bu vesile ile 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde bayrağımız, vatanımız ve devletimiz için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi bir kez daha rahmetle ve minnetle yâd ediyor, gazilerimize saygılarımı ve şifa dileklerimi sunuyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.