AİÇÜ Rektörü Karabulut’tan Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30.08.2018 12:41

AİÇÜ Rektörü Karabulut’tan Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut 30 Ağustos Zafer Bayramı İçin Bir Kutlama Mesajı Yayımladı.Karabulut Kutlama Mesajında Şu İfadelerine Yer Verdi;

30 Ağustos, bağımsızlık inancımızı, hür ve müstakil yaşama kararlılığımızı tüm dünyaya bir kez daha ilan ettiğimiz Büyük Zafer’in yıl dönümüdür.

Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.96 yıl önce bugün ecdadımız, uğrunda büyük bedeller ödeyerek, bizlere şanlı bir zafer armağan etmiştir.
Bu eşsiz zaferin tek kaynağı, birbirine kenetlenmiş bir milletin vatanına, özgürlüğüne ve değerlerine olan aşkı ve inancıdır.Bu duygular milletimizi hep güçlü ve dimdik ayakta tutmuş, kurduğumuz devletlerin dünya tarihine yön vermesine imkân sağlamıştır.
Bu gün için bize düşen ise, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi medeniyet yarışında en üst sıralara taşımak, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutarak, yüceltmeye devam etmektir. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak en önemli hedefimiz olmalıdır.Dedi.

İlgili Haberler