AİÇÜ Rektörü Karabulut’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

30.08.2019 13:34

AİÇÜ Rektörü Karabulut’tan 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlama Mesajı

AİÇÜ Rektörü Prof.Dr. Karabulut 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı,

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut’un 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 97. Yıldönümü Münasebetiyle Yayınlamış Oldukları Kutlama Mesajı

30 Ağustos 1922, milletimizin şanlı ordumuz ile birlikte yazdığı emsalsiz bir kahramanlık destanıdır. Bu zafer, tarihe gömülmek istenen bir milletin, adeta küllerinden yeniden doğuşunun, uçurumun kenarından dönerek kendisine yeni bir yol çizişinin ifadesidir.

Milletimiz bu şanlı zaferle; millî hâkimiyet, millî birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde, kendisini tarih sahnesinden silmek isteyenlere unutulmayacak bir ders vermiş, hiçbir şekilde bağımsızlık ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiştir.

Bu gün için bize düşen ise, Cumhuriyetimize ve kazanımlarına hassasiyetle sahip çıkarak, ülkemizi medeniyet yarışında en üst sıralara taşımak, bizi millet yapan yüksek değerlerimizi daima canlı tutarak, yüceltmeye devam etmektir. Aynı zamanda bizden sonraki nesillerin gurur ve onur duyacakları bir Cumhuriyet bırakmak en önemli hedefimiz olmalıdır.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi, ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyorum.

Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü

İlgili Haberler