DOLAR 32,1955 0.03%
EURO 34,9676 -0.09%
ALTIN 2.507,53-0,10
BITCOIN 22400482,17%
Ağrı
12°

KAPALI

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

AİÇÜ Rektörü KARABULUT, TEKNOFEST’te Türkiye İkincisi Olan Öğrencileri Kutladı

AİÇÜ Rektörü KARABULUT, TEKNOFEST’te Türkiye İkincisi Olan Öğrencileri Kutladı

ABONE OL
21:15 | 15 Eylül 2020 21:15
AİÇÜ Rektörü KARABULUT, TEKNOFEST’te Türkiye İkincisi Olan Öğrencileri Kutladı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, “Robot Kuş” projesi ile TÜBİTAK 2242 Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışması TEKNOFEST Festivali “Savunma, Uzay ve Havacılık” kategorisinde Türkiye ikincisi olan Meslek Yüksekokulu öğrencileri Habip DEMİRBAŞ ile Kemalettin DEMİRBAŞ’ı başarılarından dolayı kutladı.

TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları TEKNOFEST Festivali finalinde 9 kategoride 120 proje değerlendirmeye alındı.AİÇÜ’si Meslek Yüksekokulu Elektronik ve Otomasyon Bölümü Mekatronik Programı 1. Sınıf öğrencileri Habip DEMİRBAŞ ile Kemalettin DEMİRBAŞ, kuşları taklit ederek 8 aylık bir çalışma ile tasarladıkları, havacılık, savunma ve tarım alanlarında kullanılabilen “Robot Kuş” projesi ile rakiplerini geçerek TEKNOFEST Festivali “Savunma, Uzay ve Havacılık” kategorisinde Türkiye ikinciliğini elde etti.

Danışmanları Meslek Yüksekokulu’ndan Dr. Öğr. Üyesi Bünyamin AYGÜN ve Öğr. Gör. Ahmet ÖZMEN gözetiminde tasarladıkları alçak ve orta irtifada uçabilen “Robot Kuş” projesi ile daha önce katıldıkları TÜBİTAK 2242-Üniversite Öğrencileri Araştırma Projesi Yarışmaları kapsamında Erzurum bölgesinde “Savunma, Uzay ve Havacılık” kategorisinde birinci olan öğrenciler, geliştirdikleri çalışma ile bu kez daha büyük bir başarıya imza atmış oldu.

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Türkiye ikincisi olan öğrencileri ve danışmanlarını elde ettikleri büyük başarıdan dolayı tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.