AİÇÜ Rektörü Karabulut, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

16.07.2019 22:53

AİÇÜ Rektörü Karabulut, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

AİÇÜ Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Ağrı Valiliğinin Düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programına Katıldı

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik KARABULUT, Ağrı Valiliğinin düzenlediği 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen kortej yürüyüşüne katıldı.

Rektör Karabulut , akşam namazının ardından Cumhuriyet Caddesinde bir araya gelen coşkulu kalabalıkla birlikte programın yapılacağı Ağrı Valiliğinin önüne yürüdü. Ağrı Valiliği önünde yapılan programa Ağrı Valisi Sayın Süleyman ELBAN, Ağrı Belediye Başkanı Sayın Savcı SAYAN, Rektör Prof. Dr.  Abdulhalik KARABULUT, il protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan programda 15 Temmuz şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve İl Müftüsü Tandoğan TOPÇU tarafından dua edildi. Programda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşması canlı olarak dinlendi. Protokol konuşmalarıyla devam eden programda 15 Temmuz 2016 gecesi FETÖ terör örgütü tarafından şehit edilen 251 kahramanımız rahmet ve minnetle anıldı.

İlgili Haberler