AİÇÜ Coğrafya Bölümü İlk Mezunlarını Verdi

15.05.2019 17:44

AİÇÜ   Coğrafya Bölümü İlk Mezunlarını Verdi

2017 yılında  kurulan Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü ilk mezunlarını verdi.

2015 – 2016 eğitim öğretim yılında ilk kez öğrenci alan AİÇÜ  Coğrafya Bölümünün 34 öğrencisi düzenlenen törenle diplomalarını alarak mezun oldu.

Kültür ve Kongre Merkezi Selçuklu Konferans Salonunda yapılan mezuniyet törenine Rektör Vekili ve aynı zamanda Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Faruk KAYA, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Rıdvan DURAK, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. Törende bölüm birincisi Zehra GÜMÜŞ tüm mezun öğrenciler adına konuşma yaptı.

Mezuniyet Programında konuşan Rektör Vekili Prof. Dr. Faruk KAYA, mezun öğrencilerin ve ailelerinin heyecanlarını paylaştığını belirterek, mezuniyetlerinin hayırlı olmasını diledi. Fen Edebiyat Fakültesinin kurulduğu ilk gün bu yana güçlenerek, kendini güncelleyerek yoluna devam ettiğini belirten Prof. Dr. KAYA, dört yılık eğitimlerini tamamlayan öğrencilere hitaben, “Bugünden sonra her birinizin mezun olduğunuz okulunuza, kendinize, ailelerinize, ülkemize karşı sorumluluğunuz var. Sizleri en iyi yerlerde görmek bizim en büyük ödülümüz olacaktır.” dedi.

İlgili Haberler