Ahmet Bugrur nezarette ölü bulundu!

24.02.2023 19:05

Ağrı ilimiz Doğubayazıt ilçesinde cami imamıyla tartıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ahmet Bugrur’un Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu nezarette intihar ettiği iddia etti.

Ahmet Bugrur nezarette ölü bulundu!

Ağrı ilimiz Doğubayazıt ilçesinde cami imamıyla tartıştığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ahmet Bugrur’un Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde tutulduğu nezarette intihar ettiği iddia etti.

Edinilen bilgilere göre, Ağrı’nın Doğubayazıt ilçesinde, dün sabah ilçe merkezinde bulunan bir caminin önünde Bugrur, bir imamla tartıştı. Tartışma sonucu, Bugrur ve ismi öğrenilemeyen imam polislerce, Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Gözaltına alınan Ahmet Bugrur’un Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürlüğü nezaretinde hırkası ile intihar ederek nezarette yaşamını yitirdiği iddia edildi.

Bugrur’un ağabeyi Resul Bugrur, dün sabah saat 08.00 gibi emniyetten kendisini aradıklarını ve kardeşinin nezarete atıldığının iletildiğini belirterek, “Ben hemen karakola gittim ancak polislerin hiçbiri kardeşime dair bir bilgi vermedi. Daha sonra saat 10.00 gibi ailemizden birçok kişi geldi. Bizler karakol önünde kardeşimize dair bilgi almak için bekledik. Yarım saat sonra, emniyete bir ambulans geldi. Saat 11.00’de de cenaze aracı geldi emniyetin kapısına. O zaman kardeşimin kendini hırkası ile intihar ettiğini söylediler. Ancak cenaze aracı geldiğinde bizlere söylediler. Olaya dair nöbetçi polislerle konuşmak ve kamera görüntülerini izlemek istedik. Ancak bizlere nöbetçi polislerin o saatte orada olmadığını ifade ettiler. Bizler olay yerine gelen sağlık ekiplerinden biri ile konuştuk. Sağlık ekibindeki kişi, ‘Biz gelene kadar kardeşiniz ölmüştü.’ dedi.” bilgisini paylaştı.

Yapılan olay yeri incelemesinin ardından Bugrur’un cenazesi ilk olarak Doğubayazıt Devlet Hastanesi oradan da Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürüldü. Hastanede yapılan ön otopside, her ne kadar boynunda morarma ve ekomoz bulunduğu belirtilse de Bugrur’un ölüm nedeni belirlenemedi. Bugrur’un cenazesinden alınan örnekler, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Diyarbakır Adli Tıp Grup Başkanlığı’na gönderildi. Bugrur’un cenazesi, dün gece saatlerinde Bazîd ilçe merkezinde bulunan Koçkıran Mahallesi Mezarlığı’nda defnedildi.

Öte yandan Bugrur ailesi, Doğubayazıt İlçe Emniyeti hakkında “ihmalsizlik” suçlamasıyla Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İlgili Haberler