Ağrı’nın ”İşe, Aşa, Savcı Sayan’a İhtiyacı Var” İdeolojiye Değil!

21.03.2019 00:24

Ağrı’nın geleceğini, kaderini belirleyecek seçimlere 10 gün kaldı ”evet Ağrı ya şahlanacak,
ya da 10 yıl belki de 20 yıl daha geriye gidecek” bu tamamen bizlerin seçeceği belediye başkanımıza bağlı, şu ana kadar pek çok kereler Başkan Adayımız  Savcı Sayan ile ilgili yazılar yazdık, projelerini anlatmaya çalıştık bu çabalarımız Ağrımızın geleceği için, çocuklarımızın geleceği içindi, Ağrının bugüne kadar çektiği sıkıtılar, geri kalmışlığı,
sağlıkta komşu illere muhtaçlığı, işsizliğe huzursuzluğa, yoksulluğa yeter deme zamanı gelmedi mi?
Bizlere sunulan bu fırsatı değerlendir dik, değerlendir dik, yok değerlendirmedik, birileri gelip hakkımız olanları kendi menfaatleri için kullandıkları zaman oturup ağlamayacağız,  o zaman  bizlere sadece onları seyretmek kalacak ve büyük bir pişmanlık.

Savcı Sayan 3 aydır burada o gelmeden, o geldikten sonra şöyle bir değerlendirelim isterim,
o  gelmeden, sağlık alanında nasıl süründüğü müzü hepimiz biliyoruz, ve geleceğe olan güven kaygılarımız ”ne olacak Ağrı’nın hali” hepimizin dilinde olan bu soruyu unutmayalım…Şimdi, her şeyden önce Savcı Sayan hepimize umut aşıladı, Ağrı için gerçekten yapılabilecekleri bizlere gösterdi, Ağrı’nın tüm sıkıntılarını hepimizin gözü önüne bir daha sererek acı gerçekleri bizlere bir kez daha gösterdi ve tüm bunlarla savaşacak yolları gösterdi, ayakları yere basan sağlam projelerini ve projelere Cumhurbaşkanımızın ve tüm bakanlarının arkasında olduğunu defalarca kanıtladı.

Bir insan bir işin nasıl yapılacağını biliyorsa ”O” kişi  ”O” işi yapar, evet Savcı Sayan işin nasıl yapılacağını biliyor ve arkadasın dev bir güç var, Sayan’ın kaynak bulma zorluğu olmayacak, projelerini bakanlıklarda onaylatma zorluğu olmayacak, Ağrı’nın şansı döndü, bunu görmeye başladık, daha yetkisi bile olmadan işsizlikle savaşında ”Dünya Devi  NİKE   Ağrı’yı Yatırım Üssü” olarak seçmesini Sayan gelmeden hayal bile edemezdik!!!

Bu daha bir başlangıç Türkiye’de ve Avrupa’da isim yapmış çok büyük firmalar Ağrı’ya gelerek yatırım yapmak için 31 Mart akşamını, yani seçim sonuçlarını bekliyorlar.Niye?Çünkü Savcı Sayan’a ve onun projelerine inanıyorlar, güveniyorlar.

Şimdi sorarım size bunların hangisini daha önce hayal edebilirdik? Hep sesimiz duyulsun istedik, sesimiz hemde çok iyi duyulmuş, Allah’a çok şükür diyerek bu şansa dört elle sarılıp kendisine her alanda destek vermemiz gerekir, bu vereceğimiz destek Ağrı’nın geleceğini tayin edecektir bunu unutmayalım.

Asla unutmamamız gereken çok önemli faktörlere bir daha bakalım ;Ağrı’nın aşa, işe, huzura, güvene ihtiyacı var, ideolojiye değil, ideoloji hiç birimize ne iş, ne aş, ne huzur ve ne de güven getirir.
Ağrılı hemşerilerimiz, Erzurum’lu vatandaşlar kadar kendi geleceğini düşünmüyor mu?
Onlar ideolojinin peşinden koşmuyor, onlar geleceğini düşünüyor ve iktidarın nimetlerinden faydalanıyor, iktidarda ki adayları destekliyor, bizler niye böyle yapmayalım? Neden iktidarın nimetlerinde faydalanmayalım derim.
Bizler Erzurum’dan zengin miyiz ki ideolojinin peşinde koşalım? Yoksulluk, perişanlık yaşayalım…
Böyle bir lüksümüz yok değerli hemşerilerim, bizler de iktidarın bize altın tepside sunduğu nimetlerden faydalanalım ve artık kimseye muhtaç olmadan huzur, güven içinde yaşayalım,
böyle değerli bir fırsata sıkı sıkı sarılalım…”Yaparsa Savcı Sayan Yapar” bunu unutmayalım ve geleceğimiz için hep beraber el ele verelim, birlik olalım, birlikten güç doğar…

Sağlıcakla kalın

İlgili Haberler