Ağrı’lı Tenisçilerden 3 Madalya

14.08.2020 12:53

Ağrı’lı Tenisçilerden 3 Madalya

AĞRI-Türkiye Tenis Federasyonu tarafından Erzurum’da düzenlenen ‘Hafta İçi Tenis Turnuvasında, Ağrı’lı Tenisçiler 3 madalya kazanarak turnuvaya damga vurdu.

Ağrı’lı Tenisçiler, Koronavirüs(Covid-19) sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde ilk kez korta çıktı. Tenisçilerimiz ‘Büyükler Hafta İçi Tenis Turnuvasında kıran kırana geçen müsabakalarda; Erzurum, Iğdır, Malatya, Şanlıurfa ve Erzincan illerinden, gelen 30 sporcu ile mücadele etti.

Covid-19 pandemisi nedeniyle sıkı sağlık tedbirlerinde alınan turnuvada 2 Ağrı’lı tenisçi final müsabakasında mücadele etti. Final müsabakasında Memet Semih Aslan şampiyon, Habib Anak ise ikinci oldu. Bir diğer Ağrı’lı sporcu Yusuf Arslan ise kendi kategorisinde tüm rakiplerini yenerek şampiyon olarak Ağrı’ya çifte şampiyonluk yaşattılar.

Açıklamalarda bulunan Tenis antrenörü Fırat Balkis; Sporcularımız ile birlikte, Koronavirüs(Covid-19) sürecinin ardından başlayan normalleşme döneminde ilk kez korta çıktık. Normalleşme sürecinde sporcularımızla çalışmalarımıza ara vermeden devam ettik. İlk turnuvada ise 2 şampiyonluk ve birde ikincilik derecesi elde ettik.

Turnuvaya hazırlanmamızda ve katılım sağlamamızda emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Cihan Demir’e, Spor şube müdürümüz Cemil Budak’a çok teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonra ki turnuvalarda da Ağrı ilimizi en iyi şekilde temsil etmeye devam edeceğiz. Sporcularımı başarılarından dolayı tebrik ediyorum dedi.

İlgili Haberler