Ağrılı boksör 2’nci oldu!

17.05.2023 23:14

Ağrılı boksör Sezgin Acar, 30'dan fazla üniversitenin katıldığı ‘Türkiye Üniversiteler Arası Boks Şampiyonası’nda 2’nci oldu.

Ağrılı boksör 2’nci oldu!

Ağrılı boksör Sezgin Acar, 30’dan fazla üniversitenin katıldığı ‘Türkiye Üniversiteler Arası Boks Şampiyonası’nda 2’nci oldu.

Kastamonu ilimizin ev sahipliği yaptığı, 8-12 Mayıs tarihlerinde düzenlenen Türkiye Üniversiteler Arası Boks Şampiyonasında ringe çıkan Sezgin ACAR, kariyer profili yüksek olan milli sporcuların yer aldığı müsabakalarda büyük bir başarı sergileyerek kürsüdeki yerini aldı. 

Hedefi Olimpiyatlarda dövüşmek olan 20 yaşında ki genç sporcu Acar gazetemize yaptığı açıklamada; “Geçen sene düzenlenen müsabakalarda 49 kiloda 3. olmuştum. Her sene üzerine koyarak ilerliyorum. Bu sene 50 kiloda 2. oldum. Zorlu rakiplerim vardı. Eksik kondisyonuma rağmen finale kadar yükselmeyi başardım. 1. Olamama nedenim kondisyon eksikliğiydi. Daha sıkı çalışacak ve daha iyi dereceler elde edeceğim. Hem memleketim Ağrı için hem de kendim için büyük başarılara imza atmayı hedefliyorum. Bu hedefte en büyük mertebe Olimpiyatlarda dövüşebilmek. Allah’ın izni ile elimden gelenin en iyisini yaparak 2024 Paris Olimpiyatları’na gitmeyi hedefliyorum.” ifadelerini kullandı.

Ağrı’da boksör olmak isteyen gençler hakkında konuşan Acar; “Benim yaptığım spor hiç kolay bir spor değil. Dışarıdan bakıldığı, konuşulduğu kadar kolay değil. Sıkı çalışmayan insan, gider ve dayağına yer gelir. Bu spor fazlasıyla disiplin ve sıkı çalışma gerektiriyor. Bu onları korkutmamalıdır. Hangi alan olursa olsun mutlaka gençlerimiz sporla ilgilenmelidir. Ortamlar da vakit öldürerek bir yere varılmaz. Ben spor yapmasaydım, buralara gelemezdim. Şu an bu üniversiteyi bile okuyamazdım. Spor sayesinde tanındım ve bir çevrem oldu. Gençlerimize tavsiyem mutlaka en az bir spor dalıyla ilgilenmeleridir.” dedi

 

İlgili Haberler