Ağrı’da Spor Malzemesi ve Enstrüman Dağıtım Töreni Düzenlendi

15.06.2022 18:34

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol'un katılımıyla “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” Projesi kapsamında spor malzemesi ve enstrüman dağıtım töreni düzenlendi.

Ağrı’da Spor Malzemesi ve Enstrüman Dağıtım Töreni Düzenlendi

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol’un katılımıyla “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” Projesi kapsamında spor malzemesi ve enstrüman dağıtım töreni düzenlendi.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında Spor Lisesini ziyaret etti.

Vali Varol’un katılımlarıyla, Spor Lisesinde, Milli Eğitim Bakanlığınca okullar arası başarı ve imkan farklılıklarını azaltmak ve eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmek amacıyla hayata geçirilen “Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesi kapsamında alınan 10 bin spor malzemesi ve enstrümanın dağıtım töreni düzenlendi.

Türkiye geneli 10 bin okulun alt yapısının laboratuvarlarıyla, atölyeleriyle baştan sona yenilendiği, okul öncesi eğitime erişimin arttırıldığı, öğrencilerin sosyal, kültürel ve sportif alanlarda desteklendiği, temel becerilerini geliştirmek amacıyla destek eğitim programlarının hazırlandığı ve öğrencilerin kariyer olanaklarını tanımaları noktasında faaliyetlerin planlandığı proje kapsamında Ağrı genelinde belirlenen 259 okula 28 çeşitten oluşan 10 bin adet spor malzemesi ve enstrüman dağıtıldı.

“Temel Eğitimde 10 Bin Okul” projesinin ilimizde başarı ile uygulandığını görmekten büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Vali Varol, öğrencilerimizle birlikte kestiği kurdelenin ardından kurulan stantlardaki malzemeleri inceledi, temin edilen malzemelerin eğitim öğretim sürecine sunacağı katkıya vurgu yaparak Ağrı’mıza hayırlı olması temennisinde bulundu. Programın ardından Vali Varol, Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesini ziyaret etti.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, Emine Erdoğan’ın himayesinde, Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında sıfır atık parolasıyla geri dönüşüm malzemeleri kullanılarak Erol Parlak Güzel Sanatlar Lisesine kazandırılan kütüphanede incelemelerde bulundu.

Yürütülen proje hakkında bilgi alan Vali Varol, çocuklarımıza ve gençlerimize çevre bilincinin kazandırılmasının önemine vurgu yaparak hayata geçirilen projenin çok kıymetli olduğunu belirtti.

Kütüphanede kitap okuyan gençlerimizle bir süre sohbet eden Vali Varol, geleceğimizin teminatı olan evlatlarımıza yaşanabilir bir dünya bırakmanın ortak sorumluluğumuz olduğunu ifade ederek projeye katkı sunan ve çocuklarımızı bir cevher gibi işleyerek onlara rehberlik eden öğretmenlerimize teşekkür edip ziyaretlerini noktaladı.

Vali Varol’a ziyaretlerinde Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, Vali Yardımcısı V./Hamur Kaymakamı Kerem Türker, Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Kılıç ve İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek eşlik etti.

 

 

İlgili Haberler