Ağrı’da ‘Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi’ verildi

09.01.2023 17:40

Ağrı'da ikamet izni, geçici koruma ve uluslararası koruma kapsamında yasal olarak ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşlara "sosyal uyum ve yaşam eğitimi" verildi.   

Ağrı’da ‘Sosyal Uyum ve Yaşam Eğitimi’ verildi

Ağrı’da ikamet izni, geçici koruma ve uluslararası koruma kapsamında yasal olarak ikamet etmekte olan yabancı uyruklu vatandaşlara “sosyal uyum ve yaşam eğitimi” verildi.

Ağrı Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen uyum eğitimine Ağrı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, Ağrı İl Göç İdaresi Müdürü Mücahit Yumak, Ağrı İl Milli Eğitim Şube Müdürü Mehmet Özmüş ve yabancı uyruklular katıldı.

Uyum eğitiminde, Halk Eğitim merkezi görevlileri tarafından tercüman eşliğinde yabancı uyruklulara  “Türkiye’nin kültürel yapısı, gelenek ve görenekler, toplumsal yaşam kuralları, sosyal yaşam kuralları, hak ve yükümlülükler, sosyal hayata ilişkin bilgilendirme, eğitim ve sağlık olanakları, hukuki konular ve geçim kaynaklarına erişim”  konularında eğitim verildi. Uyum eğitiminin sonunda Kökrek ve Yumak, tercüman eşliğinde yabancı uyruklu vatandaşların istek ve taleplerini dinledi.

İlgili Haberler