Ağrı’da Sel Baskını Uyarısı

24.05.2019 11:56

Ağrı’da Sel Baskını Uyarısı

Meteoroloji 12.Bölgeden Ağrı ve Çevresinde Beklenen Sağanak Yağışın  Sel Baskınlarına Neden Olabileceği Uyarısı Yapıldı, Vatandaşların Bu konuda Dikkatli Olması İstendi

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Erzurum, Erzincan, Ağrı, Kars, Ardahan ve Iğdır’da aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak geçeceği tahmin ediliyor.

Şiddetli  yağışlardan dolayı oluşabilecek sel baskınlarına karşı vatandaşların dikkatli olması  istendi.
Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede rüzgar batı ve güneybatı yönlerinden hafif ve orta kuvvette, öğle saatlerinden itibaren bölge genelinde kuvvetlice esecek.
Gece en düşük hava sıcaklıkları Kars ve Ardahan’da 8, Ağrı ile Erzurum’da 10, Erzincan’da 12 ve Iğdır’da 16 derece ölçüldü.
Gün içinde en yüksek sıcaklıkların ise Iğdır’da 31, Erzincan’da 30, Ağrı’da 26, Erzurum’da 22, Kars’ta 21 ve Ardahan’da 20 derece olması bekleniyor.
Yetkililer, kuvvetli rüzgar nedeniyle ağaç devrilmesi, çatı uçması ve ulaşımda yaşanabilecek aksamalar dolayısıyla dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulundu.

İlgili Haberler