Ağrı’da Sağlık Ekipleri Kar ve Tipide Mahsur Kaldı, Hastaya 7 Saatte Ulaştılar

14.02.2020 12:26

Ağrı’da Sağlık Ekipleri Kar ve Tipide Mahsur Kaldı, Hastaya 7 Saatte Ulaştılar

Ağrı’da yolu Ulaşıma Kapalı Olan köyde sobadan etkilenerek zehirlenen ettik Tek Başına Yaşayan Çiçek Efendioğlu Için paletli ambulansla yola çıkan Ekipler, Görüş mesafesinin düşmesiyle 2 saat mahsur kaldıkları bölgeden Yaşlı kadını 7 saat Sonra hastaneye yetiştirdi.

Hamur ilçe durumunda 36 kilometre çiçek olan Efendioğlu, sobada yaktığı kömürün dumanından etkilenerek sorunlandı.

Acil Sağlık görevlilerini arayarak yardım istedi.

Ambulansla gidemeyen ekipler, yaşlı kadını kurtarmak için paletli ambulansla geçti geçti.

Karakazan köyünü geçtikten sonra hastadan etkili mezuna yoluna koyulan ekipler, etkili olan yoğun kar yağışı ve tipiye yakalandı.

Bir süre sonra görüş mesafesinin sıfırlanmasıyla kar ve fırtınanın kapattığı yolu kaybeden ekipler, 2 saat boyunca arazide mahsur kaldı.

Efendioğlu’na göre için bir buçuk metre yüksekliğindeki karda yoğun erişim sarf eden ancak kar ve sis nedeniyle mezraya ulaşamayan ekipler, çareyi başka köye gidip vatandaşlardan yardım istemekte buldu.

Ambulansa konulan Komutan köyden bir vatandaşın rehberliğinde yeniden yola koyulan ekipler mezraya ulaştıktan sonra, ambulansa konulan Efendioğlu ve yakınlarınız için başka bir ambulansa götürdü.

Ekiplerin de mahsur kaldığı 7 kez kurtarma çalışması, Efendioğlu’nun Ağrı Devlet Hastanesine ulaştırılmasıyla sona erdi.

Mehmet Ali Daşdemir, kar ve fırtına yüzünden yaşam tarzı çok zorlaştığını söyledi.

İlgili Haberler