Ağrı’da okullarda ‘Gıda ve Hijyen Eğitimi’ gerçekleştirildi

21.12.2021 12:56

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında "Okullarda gıda güvenliğine yönelik uygulamaları geliştirmek" hedefi doğrultusunda Ağrı İl tarım ve Orman Müdürlüğünce ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik "gıda güvenilirliği", "gıda kayıpları ve israf" konularında eğitimler devam ediyor.

Ağrı’da okullarda ‘Gıda ve Hijyen Eğitimi’ gerçekleştirildi

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında “Okullarda gıda güvenliğine yönelik uygulamaları geliştirmek” hedefi doğrultusunda Ağrı İl tarım ve Orman Müdürlüğünce ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik “gıda güvenilirliği”, “gıda kayıpları ve israf”  konularında eğitimler devam ediyor.

2021 Eğitim programı kapsamında Okullarda Gıda Güvenilirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek hedefi doğrultusunda Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince, Ağrı Merkez Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu öğrencilerine “Okullarda Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konulu farkındalık eğitimi verildi.

Gerçekleştirilen eğitim programında öğrencilerin gıda tüketimi ve hijyen konularında bilinç seviyeleri artırılması, mikrop nedir, doğru el yıkama, kantinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, marketten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Alo 174 gıda hattı, okul gıdası logolu ürünler, gıda kayıpları ve israf konularında bilgi sahibi olmaları hedeflendi. Gelecek nesillerin temeli olan çocukların, daha sağlıklı beslenebilmesi ve daha bilinçli gıda tüketim alışkanlıklarına sahip olabilmesi için, eğitim faaliyetlerine Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce okullarda devam edileceği ifade edildi.

 

İlgili Haberler