Ağrı’da okullarda ‘Gıda Güvenliği Eğitimleri’ devam ediyor!

03.10.2022 20:59

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında "Okullarda gıda güvenliğine yönelik uygulamaları geliştirmek" hedefi doğrultusunda Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik olarak "gıda güvenilirliği", "gıda kayıpları ve israf" konularında eğitimler devam ediyor.

Ağrı’da okullarda ‘Gıda Güvenliği Eğitimleri’ devam ediyor!

Tarım ve Orman Bakanlığı 2018-2022 Stratejik Planı kapsamında “Okullarda gıda güvenliğine yönelik uygulamaları geliştirmek” hedefi doğrultusunda Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik olarak “gıda güvenilirliği”, “gıda kayıpları ve israf” konularında eğitimler devam ediyor.

2022 Eğitim programı kapsamında Okullarda Gıda Güvenilirliğine Yönelik Uygulamaları Geliştirmek hedefi doğrultusunda Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda Kontrol görevlilerince, İlimiz Merkez Serhat İlkokulu öğrencilerine “Okullarda Gıda Güvenliği, Gıda Kayıpları ve İsrafı” konulu farkındalık eğitimi verildi.

Gerçekleştirilen eğitim programında öğrencilerin gıda tüketimi ve hijyen konularında bilinç seviyeleri artırılması, mikrop nedir, doğru el yıkama, kantinden alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, marketten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler, Alo 174 gıda hattı, okul gıdası logolu ürünler, gıda kayıpları ve israf konularında bilgi sahibi olmaları hedeflenmektedir.  

Öğrenim gören öğrencilerin, daha sağlıklı beslenebilmesi ve daha bilinçli gıda tüketim alışkanlıklarına sahip olabilmesi için, eğitim faaliyetlerine Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından okullarda devam edilecektir. 

İlgili Haberler