Ağrı’da ‘Okul Sporları Voleybol Grup Müsabakaları’ Başladı

20.02.2020 12:57

Ağrı’da ‘Okul Sporları Voleybol Grup Müsabakaları’ Başladı

Ağrı Valiliği Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde organize edilen ‘Okul Sporları Voleybol Yıldızlar Grup Müsabakaları’ açılış seremonisi ile başladı.

15 Nisan Spor Salonu ve 2500 kişilik Merkez Spor Salonundaki, Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlar kategorilerinde 12 farklı ilin katıldığı grup müsabakaları üç gün sürecek. Yıldız Erkekler ve Yıldız Kızlarda; Ağrı, Ardahan, Diyarbakır, Batman, Bitlis, Muş,Şırnak, Hakkâri, Iğdır, Kars, Siirt ve Van olmak üzere toplam 12 il katılım sağladı.

10’u kız takımı 10’u erkek takımı olmak üzere toplam 20 takım müsabakalarında 240 sporcu mücadele edecek. Ağrı’dan ise 1 kız takımı 1 erkek takımı gruplarda mücadele edecek.

Yıldız erkekler maçlarını Merkez 2 bin 500 kişilik Spor salonunda yapacak. Yıldız kızlar kategorisinde mücadele edecek olan takımlar ise maçlarını Merkez 15 Nisan Spor Salonunda oynayacak.

2 bin 500 kişilik spor salonunda müsabakaların açılış seremonisi törenine; Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir, Spor Şube Müdürü Cemil Budak, Ağrı Kredi Yurtlar Kurumu Kız Yurtları Müdürü Nazan Dilan Demircan antrenör ve sporcular katıldı.

Gençlik ve Spor İl Müdürü Cihan Demir, müsabakalarda mücadele edecek olan takım sporcuları ve antrenörleri ile tokalaşarak müsabakalarda başarılar diledi.

Grup müsabakalarını lider tamamlayan takımlara madalya ve katılım belgesi verilecek. Grup müsabakaları 22 Şubat 2020 tarihinde sona erecek

İlgili Haberler