Ağrı’da, Öğrenci Servis Tarife Ücretleri Belirlendi

04.09.2019 19:53

Ağrı’da, Öğrenci Servis Tarife Ücretleri  Belirlendi

Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Öncel Başkanlığında, Öğrenci Servisi Fiyat Belirleme Komisyonu Toplantısı Yapıldı

Okulların açılmasına kısa süre kala eğitimin önemli bir parçası olan okul servislerinin tarife ücretlerinin belirlenmesi için yapılan komisyon toplantısı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Öncel başkanlığında gerçekleştirildi.

Her yıl fiyatların belirlenmesi için bir araya gelen komisyon, 2019-2020 eğitim-öğretim yılında uygulanacak okul servis ücretlerine yapılacak zam oranlarını belirledi. Ağrı Belediyesi, Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü, Karayolları Şefliği ve Ağrı Şoförler ve Nakliyeciler Esnaf Odası‘nın toplandığı Komisyon’da %9,6 oranında zam yapıldı.

Ağrı Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Öncel, “İlimizin genel durumunu göz önünde bulundurarak, diğer illeri baz alarak ortak kararlar verdik. Komisyonda bulunan diğer üyelerimizin de göstermiş olduğu hassasiyet ve duyarlılık komisyon olarak en uygun kararı vermemizi sağladı. Diğer illerimize göre en düşük fiyatları velilerimize yansıtarak hem taşıyıcıyı hem de velilerimizi memnun etmek istedik. Komisyon üyelerimize göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı şükranlarımı sunuyorum. 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere, öğretmen ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

İlgili Haberler