Ağrı’da ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ Düzenlendi

26.05.2022 17:39

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı desteği ile her yıl düzenlenen "Lider Çocuk Tarım Kampı" programına bu yıl 24 -26 Mayıs 2022 tarihleri arasında "İstiklal İlkokulu" 4. Sınıf öğrencilerinden toplam 25 öğrenci katılım sağladı.

Ağrı’da ‘Lider Çocuk Tarım Kampı’ Düzenlendi

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı desteği ile her yıl düzenlenen “Lider Çocuk Tarım Kampı” programına bu yıl 24 -26 Mayıs 2022 tarihleri arasında “İstiklal İlkokulu” 4. Sınıf öğrencilerinden toplam 25 öğrenci katılım sağladı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim Yayın Dairesi Başkanlığı desteği ile her yıl öğrencilere doğa bilinci ve çevre farkındalığını kazandırmak, tarımla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla “Lider Çocuk Tarım Kampı” etkinliği düzenlenmektedir. Bu yıl “Lider Çocuk Tarım Kampı” programına 24 -26 Mayıs 2022 tarihleri arasında “İstiklal İlkokulu” 4. Sınıf öğrencilerinden toplam 25 öğrenci katılım sağladı.

2022 yılı kamp programının teması “Uluslararası Geleneksel Balıkçılık ve Su Ürünleri” olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda; Su ürünlerini ve su kaynaklarını tanıtmak, su ürünleri tüketiminin beslenmemizdeki önemi ve yörelerine özgü türleri tanımalarını sağlamak amacıyla bilgilendirme eğitimi düzenlenmiştir.

3 günlük kamp süresince öğrencilere tarım ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren işletmeler ile Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Bilim Dolu Günler Bilim Şenliği” etkinliği gezdirildi. Kampın son günü İl Müdürümüz Kenan Engin öğrencilerle bir araya gelerek; doğa bilinci ve çevre farkındalığının kazanılması, tarımın önemi, gıda güvenilirliği ve iklim krizinin önüne geçilmesi için yapılması gerekenler, Balıkçılığın ve Su ürünlerinin insan beslenmesindeki önemi, ilimizdeki su ürünleri üretimi ve av yasağı konularında bilgilendirme yaparak, öğrencilere katılım belgeleri ve hediyeleri dağıtılmak suretiyle program sonlandırılmıştır.

 

İlgili Haberler