Ağrı’da Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

17.05.2019 17:33

Ağrı’da Gençlik Haftası Kutlamaları Devam Ediyor

Ağrı Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve çeşitli etkinliklerle kutlanan 15-19 Mayıs “Gençlik Haftası” coşkusu devam ediyor. Her yaştan vatandaşın ilgi gösterdiği ve renkli görüntülere sahne olan etkinlikler kapsamında Merkez amatör sentetik futbol sahasında çok sayıda öğrenci ve velilerin katılımıyla uçurtma şenliği, halat çekme ve çuval yarışı etkinlikleri yapıldı.

Spor Şube Müdürü Cemil Budak etkinlik öncesinde çocuklara uçurtma dağıttı.

Merkez Amatör Sentetik Futbol Sahasında düzenlenen Uçurtma şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Şenliğe katılan çocuklara 200 uçurtma dağıtıldı. Rengârenk uçurtmalarla gökyüzünü süsleyen çocuklar ve aileleri unutulmaz bir gün yaşadı. Halat çekme ve Çuval yarışı oyununda ise çocuklar arasında kıyasıya mücadele vardı. Halat çekme oyununa velilerinde dahil olması eğlenceye renk kattı.

Sportif Stantlar İlgi Odağı Oldu

Milli Mücadelenin 100. Yılında Atatürk ‘ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramı Etkinlikleri kapsamında Ağrı Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Abide meydanına kurulan sportif stantlar vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Cimnastik, Kick Boks, Taekwondo, Masa Tenisi, Judo, Halter gösterileri ile branşları tanıtımını yapan sporcular vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.

İlgili Haberler