Ağrı’da ev fiyatlarında patlama yaşanıyor!

25.06.2020 00:15

Ağrı’da ev fiyatlarında patlama yaşanıyor!

Ağrı’da  ev fiyatlarında son yılların en yüksek patlaması yaşanıyor!

Tüm dünya ekonomisini etkisi altına alan Covid-19 salgın süreci her alanda olduğu gibi inşaat sektörünü de önemli ölçüde etkilenirken, inşaat sektörü de neredeyse kepenk kapatır duruma  geldi.

Şantiyelerin kapatılması ya da projelerin ertelenmesi nedeni ile zorlu bir süreçten geçen sektörde, kamu bankalarının ve bazı özel bankaların yaptığı kredi kampanyaları ile yaratılan heyecan bir an da ev alacaklar için büyük bir hayal kırıklığı yarattı.

Hem inşaat sektörünü canlandıracak hem de ev almayı bekleyen birçok vatandaşın fırsatı olabilecek süreçte 0,64’lük kredi oranları umut olsa da fırsatçıların fiyatları hiç olmadığı kadar yükseltmeleri  işi yine çıkmaza soktu.

Konutta 0,64 Faiz oranının açıklanması ile birlikte , Ağrı’da ev fiyatlarının  bir anda %100’e kadar  yükselmesi  vatandaşların isyanına sebep oldu.

Şu anda, Ağrı’da daire fiyatları neredeyse büyükşehirlerde ki daire fiyatlarına eş değere çıktı, fırsatçıların  daire fiyatlarına bir anda büyük bir zam yapmaları vatandaşları  gerçekten çok zor duruma soktu, fiyatlar normale çekilmezse Ağrı’da ücretli vatandaşların ev almaları artık hayal olarak kalacak.

Vatandaşların bu fırsatçıların oyununa gelmemeleri ve ev almayı bir müddet ötelemeleri ile fiyatların tekrar normal seviyelere ineceği inancı hakim…

İlgili Haberler