Ağrı’da bir araçta yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

31.08.2020 12:25

Ağrı’da bir araçta yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi

Ağrı’da,arama ve kontrol noktasında durdurulan bir araçta Narkotik Madde Arama Köpeği aracılığı ile yapılan kontrollerde yüklü miktarda uyuşturucu ele geçirildi.

Ağrı Valiliği konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada: Ağrı İl Emniyet Müdürlüğü ve Van Emniyet Müdürlüğü’nün uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan suç organizasyonlarının tespiti ile uyuşturucu madde sevkiyatının önlenmesine yönelik yaptıkları çalışmalar sonucunda;

Şeker Kavşağı Narkotik Arama ve Kontrol Noktasında durdurulan bir araçta Narkotik Madde Arama Köpeği aracılığı ile yapılan kontrollerde 80 paket halinde 42 Kilo 208 Gram Eroin Maddesi, 3 Paket halinde 810 gram Afyon Sakızı maddesi ele geçirilmiştir.

Olaya ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında araç sürücüsü gözaltına alınarak çıkarıldığı adli mercilerce tutuklanmış, suçta kullanılan araca el konulmuştur. Soruşturma kapsamlı olarak yürütülmektedir.

Uyuşturucu veya uyarıcı madde ticareti yapan suç organizasyonlarının deşifre edilmesi ve aydınlık geleceğimizi bağımlılıktan korumak adına yürütülen çalışmalarımız kararlılıkla ve azimle sürdürülecektir.Denilmiştir

   

İlgili Haberler