Ağrı’da ”10.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Sergisi” Ziyaretçilerini Bekliyor

19.06.2019 12:24

Ağrı’da ”10.Tarım ve İnsan Ulusal Fotoğraf Yarışması Sergisi” Ziyaretçilerini Bekliyor

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından toprağın ve tarımın önemi konusunda sosyal ve bireysel duyarlılığın geliştirilmesi amacıyla düzenlenen 10. Tarım ve İnsan Fotoğraf Yarışmasında dereceye giren ve sergileme hakkı kazanan fotoğraflar, Ağrı İl Tarım ve Orman Müdürlüğünde ziyaretçilerinin beğenisine sunuldu.

Sergi açılışına Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan ENGİN, Şube Müdürleri, Kurum Müdürleri ve İl Müdürlüğü Personeli katıldı.

Fotoğraf sergisi ile ilgili açıklamada bulunan Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan ENGİN; “Tarımın fedakârlık ve özveri gerektiren tarafının yanı sıra sanatsal ve gülen yüzünü de göstermek amacıyla açılışını yaptığımız 10. Tarım ve İnsan Konulu Ulusal Fotoğraf Sergimizin ülke tarımına farklı bir bakış açısı getirmesi temennisiyle hayırlı olmasını, ilimiz ve ülke tarımına katkıda bulunmasını dilerim.” dedi.

Genel, Çiftçi, Öğrenci, Tarım ve Orman Bakanlığı Çalışanları, Denizbank Çalışanları ve Tematik kategori olmak üzere 6 farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmada, yarışmacılar tarım, hayvancılık, toprak, su, su ürünleri, gıda ve muhafazası, tarım ürünlerinin işlenmesi, çiftçi, köylü ve köy yaşamına dair her türlü faaliyeti konu alan fotoğraflarla yarışmaya katılmışlardır. 2018 yılında 669 fotoğraf severin 2 bin 933 eser ile katıldığı yarışmada dereceye giren ve sergileme hakkı kazanan 120 eserden 60 adet fotoğraf Ağrı Tarım ve Orman Müdürlüğünde 18-20 Haziran tarihlerinde ziyaretçilerini beklemektedir.

İlgili Haberler