Ağrı Valisi Varol’un”10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı

10.12.2020 14:20

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı

Ağrı Valisi Varol’un”10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü” Mesajı

AĞRI- Vali Dr. Osman Varol, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü münasebeti ile bir mesaj yayımladı

Vali Varol mesajında şu ifadelerine yer verdi;

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından 10 Aralık 1948 tarihinde kabul edilen ‘İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin, tüm insanların doğuştan hür ve eşit olduğu ilkesi doğrultusunda, insan hakları bilincinin tüm dünyada güvence altına alınarak geliştirilmesi amacıyla her yıl 10 Aralık tarihi ‘Dünya İnsan Hakları Günü’ olarak kutlanmaktadır.

Bizler, insanların hak ve özgürlüğünü teminat altına alan bu beyannameye ilk imza atan ülkelerden biri olmanın gururunu yaşıyor, Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli gibi barışın, hoşgörünün hamisi olan değerleri bağrından çıkaran; tarihi geçmişi adaletle, barışla ve hoşgörüyle anılan bir milletin evlatları olarak bugünü kutluyoruz.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın!’ düsturunu kendine ilke edinen devletimiz; muasır medeniyet seviyesinin de üstüne çıkma hedefi doğrultusunda demokrasimizin daha ileri standartlara kavuşması, tüm vatandaşlarımızın temel hak ve özgürlüklerden eşit şekilde yararlanması için önemli reformları hayata geçirmeye devam etmektedir.

Devlet ve millet olarak bizler, insan hak ve özgürlüklerini benimseyerek sahip olduğumuz farklılıkları sevgi, saygı ve hoşgörü ekseninde birer zenginlik olarak görme ve bu değerleri ülkemizi çok daha güçlü kılacak şekilde geleceğe taşıma azim ve kararlılığındayız.

Bu düşüncelerle, ‘10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü kutluyor, insan haklarına saygı temelinde huzurlu bir gelecek diliyorum.

 

 

İlgili Haberler