Ağrı Valisi Elban’ın ”24 Kasım Öğretmenler Günü”Kutlama Mesajı

24.11.2019 11:24

Ağrı Valisi Elban’ın ”24 Kasım Öğretmenler Günü”Kutlama Mesajı
Ağrı Valisi Süleyman Elban, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı
Elban mesajında; 24 Kasım 1928 tarihi, Millet Mekteplerinin açılışı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Başöğretmen” unvanının veriliş tarihidir.

 Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren muasır medeniyetler seviyesine çıkma yolunda atılan her adımda kuşkusuz siz değerli öğretmenlerimizin katkısı çok büyüktür.

Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar yüce ve bir o kadar da ağır bir sorumluluk gerektiren dünyanın en güzel mesleklerindendir. ATATÜRK “Milletleri kurtaranlar, yalnız ve ancak öğretmenlerdir.” diyerek öğretmenlere verdiği önemi ve duyduğu saygıyı en güzel biçimde ifade etmiştir.

Kıymetli Öğretmenler, sizler, insan sevgisiyle dolu, herkese güven veren, ülkemizin bugünlere gelmesinde emeği geçen kahramanlarısınız.

Bu vesileyle 24 Kasım Öğretmenler Gününüzü kutluyor, Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK başta olmak üzere, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle yâd ediyor, görevi başında ve emekli olmuş tüm öğretmenlerimize de sağlık, mutluluk ve başarılar temenni ediyorum, ifadelerine yer verdi…

 

SÜLEYMAN ELBAN

VALİ

İlgili Haberler