Ağrı Valisi Elban, Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı

17.01.2020 20:30

Ağrı Valisi Elban, Öğrencilerin Karne Sevincini Paylaştı

Tüm Türkiye’de olduğu gibi Ağrı’da da 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yarıyılı tamamlanırken, Vali Süleyman Elban, çocukların karne sevincine ortak oldu.

Aşkale Köyü Ahmet Alagöz İlköğretim Okulu’ndaki karne dağıtım törenine Vali Sayın Süleyman Elban yanı sıra Vali Yardımcısı Yusuf Cıbır, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, Öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Öğrencilerle teker teker ilgilenen Vali Elban, öğrencilerdeki karne sevinci ve heyecanlarına ortak oldu.

Karne dağıtım töreninde değerlendirmede bulunan Vali Elban, “2019-2020 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Yaklaşık 18 milyon yavrumuz bugün itibari ile 15 günlük yarıyıl tatiline başlıyorlar. Ağrı’da ise 165 bin öğrencimiz karnelerini aldılar. Biz de bu vesileyle Aşkale köyümüze geldik. Buradaki yavrularımızın karne sevincini paylaşmak istedik ve kendilerine karnelerini dağıttık. Dinlenmeleri, kitap okumaları, hoşça vakit geçirmeleri tavsiyesinde bulunduk. Bütün öğrencilerimize, velilerimize de gelecek yarıyılda inşallah başarılı ve sağlık içerisinde bitirecek bir yarıyıl geçirmelerini diliyorum’’ dedi.

Daha sonra Vali Elban, okul içerisinde bulunan Kodlama sınıfını ziyaret edip, öğrencilerimizin yaptığı çalışmaları inceleyerek onlarla sohbet etti. Ardından öğretmenler odasında okulda görev yapan öğretmenler ile bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi

İlgili Haberler