Ağrı Valisi Dr. Varol’un Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

24.07.2022 16:04

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Ağrı Valisi Dr. Varol’un Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Vali Dr. Varol’un yayınladığı mesajda, “24 Temmuz 1908 tarihinde Türk Basınında sansürün kaldırılması ile 24 Temmuz günü “Gazeteciler ve Basın Bayramı” olarak kutlanmaktadır.

Çağdaş dünyanın en temel insan haklarından olan haber alma, yayma ve ifade özgürlüklerinin en etkili aracı olan basın; kamu adına hareket ederek doğru ve gerçek haberlerle kamuoyunu aydınlatmakta, şeffaf ve hesap verebilir bir yönetim anlayışının oluşumuna ve demokrasinin yerleşip güçlenmesine önemli katkılar sunmaktadır.

Toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla farklı görüş ve düşüncelerin seslendirilmesinde görevini yerine getiren basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir.” ifadesi de basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği misyonu en güzel şekilde açıklamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm basın çalışanlarının “Gazeteciler Basın Bayramı” nı kutlar; görevlerini büyük bir fedakârlık ile yerine getiren basın mensuplarına sağlık, mutluluk ve çalışma hayatlarında başarılar dilerim.” sözlerine yer verdi.

İlgili Haberler