Ağrı Valisi Dr. Osman Varol Doğubayazıt’ı Ziyaret etti

26.05.2021 19:11

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzre bugün Doğubayazıt'ı ziyaret etti.

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol Doğubayazıt’ı Ziyaret etti

Ağrı Valisi Dr. Osman Varol, çeşitli incelemeler ve temaslarda bulunmak üzre bugün Doğubayazıt’ı ziyaret etti.

Vali Varol’un ilk ziyareti Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz’e oldu.

Vali Varol, Doğubayazıt Cumhuriyet Başsavcısı Bahri Yalçınöz ile makamında bir süre görüşerek ilçede yürütülen adli çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Başsavcı Yalçınöz, ziyaretlerinden dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek Vali Dr. Osman Varol’a teşekkür etti.

Vali Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mehmet Çimen, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen ve Doğubayazıt İlçe Emniyet Müdürü Barış Akgüç eşlik etti.

Vali Dr. Osman Varol, KOSGEB desteğinden yararlanarak 2021 yılında Doğubayazıt’ta kurulan MRC İş Eldivenleri Üretim Tesisine ziyarette bulundu.

Vali Varol, 2021 yılında 5 milyon sermaye ile kurulan, önceliği bölgedeki kadın istihdamını arttırarak kadınlarımızın sosyal ve ekonomik hayata katılımını sağlamak olan kalifiye eleman ve profesyonel makine parkurları ile nitril iş eldivenleri üretim ve destek hizmetleri sunan tesiste inceleme gerçekleştirdi.

Genç girişimcilere sunulan desteklerin önemine vurgu yapan Vali Varol, bölge insanının kalkınması ve refahı açısından büyük önem arz eden tesisin üretim, tedarik ve pazarlama süreci hakkında MRC İş Eldivenleri sahibi Muhammed Ceylan’dan bilgi aldı.

Vali Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin, İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, TKDK İl Koordinatörü Murat Keskin eşlik etti.

Vali Varol’dan Asa Et Kombinasına Ziyaret

Vali Dr. Osman Varol, et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması amacıyla Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu destekleriyle Doğubayazıt’ta kurulan Asa Et Kombinasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Asa Gümrükleme Antrepoculuk İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketine ait birleştirilmiş et tesisinde incelemelerde bulunan Vali Varol, hayvan varlığı açısından önem teşkil eden ilimizde sığır ve koyunlardan elde edilen etlerin karkas ve kemiksiz olarak veya et ürünleri şeklinde değerlendirilmesine olanak tanıyan önemli bir projenin örneğini görmekten büyük bir mutluluk duyduğunu belirtti.

İncelemeleri sırasında Vali Varol, 4 bin metrekare alan üzerinde kurulu, tam kapasite ile çalışması halinde günlük 250 büyükbaş ve 1988 adet küçükbaş kesim kapasitesine sahip olan kombinanın personel durumu, altyapısı ve üretim faaliyetlerine ilişkin Firma Yetkilisi Ahmet Kayabaşı’ndan detaylı bilgi aldı.

Vali Dr. Osman Varol’a ziyaretlerinde Doğubayazıt Kaymakamı Mehmet Kemal Akpınar, İl Emniyet Müdürü Nihat Özen, Tarım ve Orman İl Müdürü Kenan Engin, İŞKUR İl Müdürü Gıyas Güven, TKDK İl Koordinatörü Murat Keskin eşlik etti.

İlgili Haberler