Ağrı TÜBİTAK’ta Tarih Alanında Birinci Oldu

31.03.2022 19:08

TÜBİTAK Van Bölge Yarışmasında Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi’nin "İlimin İlçeleri Doğal ve Kültürel Güzellikleri Yapbozumda" adlı projesi Tarih alanında birinci oldu.   

Ağrı TÜBİTAK’ta Tarih Alanında Birinci Oldu

TÜBİTAK Van Bölge Yarışmasında Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi’nin “İlimin İlçeleri Doğal ve Kültürel Güzellikleri Yapbozumda” adlı projesi Tarih alanında birinci oldu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Kökrek, konu hakkında bilgi vererek, “Bu yıl 16’inci düzenlenen TÜBİTAK 2204B Araştırma Projeleri Yarışmasında Van Bölge Finali’nde ilimizi temsil eden Ağrı Bilim ve Sanat Merkezi, Patnos Süphan Ortaokulu ve TES-İş Ortaokulu dereceye girmiştir. TES-İş Ortaokulu’ndan danışmanlığını Özlem Şimşek’in yürüttüğü ve öğrencileri Habir Tulay ve Abdulkadir Çelik’in ‘Ekolojik ve Sürdürülebilir Kapsamında Geri Dönüşümlü ve Çevre Dostu Malzemelerden Isı Yalıtım Malzemesi Üretme’ adlı projesi Kimya alanında üçüncülük elde etmiştir.

Süphan Ortaokulu’ndan danışmanlığını Mihriban Akıntı’nın yürüttüğü ve öğrencileri Havin Karancı ve Adem Bilen’in ‘Ayın Sınıfı’ adlı projesi Değerler Eğitimi alanında üçüncülük elde etmiştir. Ağrı Bilim ve Sanat Merkezince sunulan danışmanlığını Belkıs Topsakal’ın yürüttüğü ve öğrencileri Yarennur Topsakal ve Sedanur Çoker’in ‘İlimin İlçeleri Doğal ve Kültürel Güzellikleri Yapbozumda’ adlı projesi Tarih alanında birinci olmuştur. Dereceye giren projelerimiz ilimizi Diyarbakır’da düzenlenecek olan Türkiye Finali’nde temsil edeceklerdir. Bu başarılarından dolayı öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederim.” sözleriyle açıklama yapmıştır.

İlgili Haberler