Ağrı Tarım Ve Orman Müdürlüğü: ”Kırsal Kalkınmada Uzman Ellere”100 Bin TL Hibe

03.06.2021 12:24

AĞRI-Ağrı Tarım Ve Orman Müdürlüğü: "Uzman Eller Projesi" kapsamında çeşitli projelere 100 bin TL hibe verileceğini ve  hibe başvurularının nasıl yapılacağı konusuyla ilgi bir duyuru paylaştı, paylaşımda proje detayları ve başvuru şartları belirtilmiştir.

Ağrı Tarım Ve Orman Müdürlüğü: ”Kırsal Kalkınmada Uzman Ellere”100 Bin TL Hibe

AĞRI-Ağrı Tarım Ve Orman Müdürlüğü: “Uzman Eller Projesi” kapsamında çeşitli projelere 100 bin tl hibe verileceğini ve  hibe başvurularının nasıl yapılacağı konusuyla ilgi bir duyuru paylaştı, paylaşımda proje detayları ve başvuru şartları belirtilmiştir.

​Resmi Gazetede Yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile “Uzman Eller Projesi” kapsamındaki; üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri ön lisans ve lisans bölümlerinden mezun üreticilerin projelerine 100 bin liraya kadar hibe desteği verilecektir.

PROJE KONULARI

Bitkisel Üretime Yönelik Projeler

Hayvansal Üretime Yönelik Projeler

Su Ürünleri Üretimine Yönelik Projeler

Yöresel Ürünler ile tıbbi ve aromatik bitkilere Yönelik Projeler

Bu Ürünlerin İşlenmesi, Depolanması ve Paketlenmesine Yönelik Projeler

KİMLER BAŞVURABİLİR?

2022-2024 yıllarında kırsal alanda yaşayan/yaşamayı taahhüt eden ve meslek yüksekokulları ile üniversitelerin tarım, hayvancılık, ormancılık, gıda ve su ürünleri eğitimi veren bölümlerinden mezun olanlar proje başvurusunda bulunabilirler.

PROJE HİBE TUTARI

Uygulanacak projelere 100 bin TL’ye kadar hibe ödemesi yapılır. Proje bütçesi KDV hariç hazırlanır. Hibe ödemesi yapılabilmesi için hibe sözleşmesi imzalanması ve proje yatırımının tamamlanması gerekir.

Başvuru esasları Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından çıkarılacak Tebliğ ile belirlenecektir.

İlgili Resmi Gazete: https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2021/06/20210602-10.pdf

 

 

 

 

 

 

İlgili Haberler