Ağrı sıfırın altında 23 dereceyle donuyor

23.02.2021 11:25

Ağrı donuyor, dün gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 dereceyle Doğu Anadolu Bölgesi'nin en soğuk ili olan Ağrı'da dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor

Ağrı sıfırın altında 23 dereceyle  donuyor

Ağrı donuyor, dün gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 dereceyle Doğu Anadolu Bölgesi’nin en soğuk ili olan Ağrı’da dondurucu soğuklar hayatı olumsuz etkilemeye devam ediyor

Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 23 dereceyle Ağrı’da ölçüldü.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde hava Ardahan, Kars ve Erzurum’un kuzey kesimlerinde parçalı ve çok bulutlu, diğer yerlerin de ise parçalı az bulutlu olacak.

Sıcaklıkların mevsim normallerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın kuzeyden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 23, Erzurum’da 16, Kars’ta 12, Ardahan’da 8, Erzincan’da 7, Iğdır’da 3 derece kaydedildi.

Gün içinde beklenen en yüksek sıcaklıkların ise Iğdır ve Erzincan’da 10, Erzurum, Kars ve Ağrı’da 1, Ardahan’da sıfırın altında 2 derece olacak.

Kar kalınlığı, kayak merkezlerinden Palandöken’de 122, Sarıkamış’ta 86 ve Konaklı’da 45 santimetre ölçüldü.

Bölgede sürücüler, vatandaşlar ve ilgililerin, kuvvetli buzlanma, don, sis ve pus ile dik ve eğimli alanlarda çığ tehlikesine karşı tedbirli olması gerekiyor.

Kaynak: AA

İlgili Haberler