Ağrı İl Tarım Müdürlüğünden Ekmek Ve Ekmek Ürünlerini Üretenlere Koronavirüs Denetimleri

25.03.2020 14:49

Ağrı İl Tarım Müdürlüğünden Ekmek Ve Ekmek Ürünlerini Üretenlere Koronavirüs Denetimleri

AĞRI’DA, EKMEK VE EKMEK ÜRÜNLERİ ÜRETEN İŞLETMELERDE KORONAVİRÜS DENETİMLERİ

Ağrı  İl Tarım ve Orman İl Müdürlüğü gıda güvenilirliği açısından tüketicinin korunmasını sağlamak amacıyla, gıdanın birincil üretiminden son tüketiciye arzına kadar, gıda hijyenine ilişkin genel kuralların kontrolünü eksiksiz yürütmektedir.

Son günlerde dünya da pek çok ülkede yaşanan yeni Koronavirüs hastalığı( Covid-19) kaynaklı olağanüstü durum, yeterli önlemi almakta geciken ülkelerde kayıpların artmasına neden olmuştur.

Bu nedenle ülkemizde benzeri olumsuzlukların yaşanmaması için gıdanın hazırlanması, sunumu ve servis edilmesi sırasında virüsün yayılmasının engellenmesi amacıyla hazırlanmış olan 14.03.2020 tarih ve 2020/4 sayılı genelgede belirtilen hususlara azami özen gösterilmesi gerekmektedir.

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünün 16.03.2020 tarihli yazısına istinaden Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Üreten işletmelerde alınacak teknik ve hijyenik önlemlere ilişkin olarak denetim ve kontroller yapılmaktadır.

Bu kapsamda Ekmek ve Ekmek Çeşitleri Üreten işyerlerinde denetim ve kontrollerin sıklığı arttırılmıştır. İlimiz genelindeki Ekmek ve Ekmek çeşitleri üreten 93 işletmenin denetim ve kontrolleri yapılmakta olup, ayrıca gerekli bilgilendirme afiş ve broşür dağıtımları devam etmektedir.

İlgili Haberler