Ağrı İl Tarım Müdürlüğü 2019 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

18.11.2019 22:54

Ağrı İl Tarım Müdürlüğü 2019 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı

Ağrı İl Müdürlüğünce 2019 yılı çalışmalarının değerlendirildiği ve 2020 yılında yapılacak çalışmaların ele alındığı 2019 Yılı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı yapıldı.

Ağrı İl Müdürlüğü  toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya; İl Müdürümü Kenan ENGİN, İl Müdür Yardımcıları, İlçe ve Şube Müdürleri, Döner Sermaye Saymanı ve Kurum Avukatı katılım sağladı.
Toplantının açılış konuşmasında İl Müdürü Kenan ENGİN;
Değerlendirme ve koordinasyon çalışmalarının birlikteliği sağladığı ve kurumsal verimliliği arttırma adına önemli olduğunu dile getirerek, Ağrı’nın  gıda, tarım ve hayvancılık alanındaki mevcut durumu, İlin tarımsal açıdan güçlü ve zayıf yönleri ile geleceğe yönelik hedef ve stratejileri üzerine fikir alışverişinde bulunulan istişare toplantılarının, çiftçilerimizin karşılaşmış oldukları sorunların çözümü noktasında verimli geçtiğini söyledi. İlin 2018 ve 2019 yıllarında uygulanan ve 2020 yılında da uygulanacak olan Meyveciliği Geliştirme Projesi ile 2019 yılında Bakanlığımızca verilen destekler, bulaşıcı hayvan hastalıklarının önlenmesi amacıyla sürdürülen aşılama çalışmaları ve hayvan kimliklendirme faaliyetlerinin önemini belirterek bu konularda gerekli özverinin 2020 yılında da gösterilmesini istedi.

Toplantıda İlçe ve Şube Müdürleri çalışma alanlarıyla ilgili bilgiler vererek, ilin tarım ve hayvancılığını ilgilendiren konularda ortak hareket edilmesinin gerekliliğine dikkat çektiler. İlçe Müdürleri ilçelerinin tarım ve hayvancılık durumu, aşılama durumları, personel durumu ve araç durumunu belirterek sahada yaşanılan problemleri dile getirdiler.

İl Müdürü Kenan ENGİN, 2020 yılında uygulanması planlanan projeler ve çiftçilerimiz karşılaştığı sorunların asgari düzeye indirgemek için yapılması gereken çalışmalar yönünde toplantıya katılanlar ile görüş alış verişinde bulunarak soru-cevap şeklinde toplantı sona erdirildi.

 

İlgili Haberler