Ağrı İl Merkezi Taşlıçay Deresi Islah Çalışmaları Tamamlandı

29.01.2021 13:26

DSİ tarafından başlatılan, Ağrı Merkez'de Taşlıçay Deresi ıslah çalışmaları tamamlanarak Ağrı'ya  değerli bir yatırım kazandırıldı.

Ağrı İl Merkezi Taşlıçay Deresi Islah Çalışmaları Tamamlandı

DSİ tarafından başlatılan, Ağrı Merkez’de Taşlıçay Deresi ıslah çalışmaları tamamlanarak Ağrı’ya  değerli bir yatırım kazandırıldı.

DSİ’nin konuyla ilgili yaptığı yazılı açıklamada:

Tarım ve Orman Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü Ağrı’ya yaptığı yatırımlarla Ağrı ilimizin mümbit topraklarını su ile buluşturmaya, vatandaşlarımıza içme ve kullanma suyu temin etmeye ve derelerdeki taşkın riskini azaltmaya devam ediyor. Ağrı ilimizde son dönemde yapılan su yapılarının artması bölgedeki tarımsal faaliyetlerin gelişmesinde önemli rol oynamaktadır.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü olarak Ağrı ilimizde Baraj, Gölet ve Sulama tesislerinin yanı sıra Islah çalışmalarıyla da çiftçilerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

Ağrı’da yapımı çalışmaları tamamlanan Ağrı İl Merkezi Taşlıçay Deresi ıslah çalışmaları kapsamında çalışmaların tamamlandığını açıklayan DSİ Genel Müdürü Kaya Yıldız, “İş kapsamında toplam 2 bin 250 metre desenli beton duvar, 970 metre baz akışlı kılavuz taban kaplama ve 2 250 m ferforje korkuluk imalatı yapılmıştır. Yapılan çalışma ile Taşlıçay Deresinin taşkın riski azaltılarak bölge estetik bir görünüme kavuşturulmuştur.” dedi.

İlgili Haberler