AĞRI, En Çok Görülen Koronavirüs Vaka Sıralamasında İlk Üçe Girdi

18.05.2021 20:40

AĞRI'DA ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR, KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI NEDEN ARTIYOR?

AĞRI, En Çok Görülen Koronavirüs Vaka Sıralamasında İlk Üçe Girdi

AĞRI’DA ALARM ZİLLERİ ÇALIYOR, KORONAVİRÜS VAKA SAYILARI NEDEN ARTIYOR?

Sağlık Bakanı Koca’nın 8-14 Mayıs arasında illere göre her 100 bin kişide görülen Kovid-19 vaka sayılarına göre, Ağrı Türkiye sıralamasında en çok vaka görülmede ilk üçe girdi, Ağrı’da vaka sayıları neden yükseliyor? Ağrı’da kurallara ne kadar uyuluyor? Denetimler ne kadar etkin? Vaka sayıları nasıl en aza indirilir?

Bakan Koca açıklamasında, ”İllerimizde 100.000 nüfusa karşılık gelen bir haftalık toplam vaka sayısını gösteren insidans haritasının güncel halini ekte görebilirsiniz. Düşüş hızı azalsa da vaka sayılarının düşüş eğilimi devam ediyor.” ifadelerini kullandı, bizde şimdi soruyoruz: Metropollerde vaka sayıları azalırken 550 bin nüfuslu AĞRI’DA vaka sayıları neden artıyor?

İSTANBUL, ANKARA VE İZMİR’DE SON DURUM

İllere göre haftalık Kovid-19 vaka sayısı, her 100 bin kişide İstanbul’da 184,78 Ankara’da 152,63, İzmir’de 93,86 oldu.

EN ÇOK VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre, Erzurum, İstanbul, Ağrı, Rize ve Bilecik 100 bin kişide en çok Kovid-19 vakası görülen iller oldu.

BAKAN KOCA: BAŞARABİLİRİZ

En çok vaka sayısı azalan illerin haftalık grafiğini paylaşan Bakan Koca, ”Son bir haftada vaka sayısı en çok azalan illerimiz Kastamonu, Tekirdağ, İstanbul, Bayburt ve Zonguldak. Bu güzel seyri kalıcı hale getirmek elimizde. Başardık yine başarabiliriz.” ifadelerini kullandı.

EN AZ VAKA GÖRÜLEN İLLER

Haftalık verilere göre, her 100 bin kişide en az Kovid-19 vakası, Şırnak, Adana, Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş’ta görüldü.

İlgili Haberler