Ağrı DİSK Şube Başkanı ve 2 Yönetici Tutuklandı

14.02.2020 21:37

Ağrı DİSK Şube Başkanı ve 2 Yönetici Tutuklandı

Ağrı’da 12 Şubat’ta yapılan ev baskınlarında gözaltına alınan 6 kişiden 3 kişi tutuklanırken 3 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ağrı’da 12 Şubat’ta yapılan operasyonlarda polisler 6 kişiyi göz altına almıştı, (DİSK) Ağrı Şube Başkanı Ersin Erincik, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Merkez İlçe Eşbaşkanı İsmail Çiftçi, HDP Merkez İlçe Yöneticisi Ömer Taş ve Eşref Yıldırım, İl Genel Meclis Üyesi Sabri Taşdemir ve önceki dönem Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Yöneticisi Hamit Taşdemir gözaltına alınmıştı. 2 gündür Ağrı İl Emniyet müdürlüğü TEM şubede ifadeleri alınan yöneticiler bu gün adliyeye sevk edildi.

Gösteri ve yürüyüş kanununa muhalefet ve PKK terör örgütüne yardım ve yataklık suçlamaları ile mahkemeye çıkarılan 6 kişiden DİSK Şube Başkanı Ersin Erincik, HDP Merkez İlçe Eşbaşkanı İsmail Çiftçi ve Merkez ilçe yöneticisi Eşref Yıldırım tutuklandı. HDP İl Genel Meclis Üyesi Sabri Taşdemir, HDP Merkez İlçe Yöneticisi Ömer Taş ve DBP yöneticisi Hamit Taşdemir adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.-AĞRI

İlgili Haberler