Ağrı Belediye Başkanı Sayan’ın Bu Hizmeti Diğer Belediyelere Örnek Olsun

10.12.2019 23:06

Ağrı Belediye Başkanı Sayan’ın  Bu Hizmeti Diğer Belediyelere Örnek Olsun

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan ,bugün Ağrı tarihinde bir ilke daha imza attı ve öğrencilere özel ”ÖĞRENCİBÜSLER” hizmete girdi.

100 yolcu kapasiteli, Üniversite, Eğitim Fakültesi ve Cumhuriyet Caddesindeki duraklarında duracak olan  ÖĞRENCİBÜSLER bugünden itibaren hizmete girdi. Öğrenciler arasında büyük bir mutluluk yaratan ÖĞRENCİBÜSLER’in  ilk seferi Başkan Sayan’ın direksiyona geçmesi ve seferi tamamlaması ile gerçekleşti.

Bugün hizmete başlayan ÖĞRENCİBÜSLER  sadece öğrencilere ait olacak ve başka kimse bu araçları kullanamayacak, tek yön ücreti (sembolik) 0.25 kuruş olarak belirlendi.

Başkan Sayan’ın seçim vaatlerinde olan ”Ağrı’yı öğrenci kenti” yapacağız sloganı gerçek oluyor, bugün Ağrı’da ilk kez hizmete giren ”ÖĞRENCİBÜSLER” Ağrı ve dışında büyük yankı yarattı…Ağrı dışındaki üniversitelerde okuyan öğrenciler;hem taşıma fiyatlarının 0.25 kuruş olmasına hem de öğrencilere özel ”ÖĞRENCİBÜSLERİNİN” hizmete girmesini büyük bir gıpta ve hayranlıkla takip ettiklerini ve Ağrı dışında okudukları için mağdur olduklarını ifade ettiler….Ağrı dışında okuyan öğrenciler;bu hizmet Türkiye genelinde bir örnek olması lazım, çok güzel bir uygulama, diğer belediye başkanlarına sesleniyoruz diyerek, Ağrı’daki bu uygulamaya hayran olduklarını belirttiler.

ÖZEL HABER:Gönül Özkılıç

Ulaşımda tarih yazmaya devam.Bugün ÖĞRENCİBÜS’lerimiz hizmete başladı. ÜCRET 25 KURUŞ

Gepostet von SAVCI SAYAN am Dienstag, 10. Dezember 2019

 

 

İlgili Haberler