Ağrı Barosu’ndan Kınama

29.05.2019 18:35

Ağrı Barosu’ndan Kınama

Ağrı Barosu, İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş mahkemesi hakimi tarafından,bugün görülen bir duruşmada  kılık kıyafeti ile ilgili uğradı sözlü sataşma ve hakkında kılık kıyafetinden dolayı tutanak tutulan avukat ile bir kınama mesajı paylaşmıştır.

Ağrı Barosu; İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş mahkemesi hakimi bugün yapılan duruşma esnasında duruşma salonda bulunan bir meslektaşımızın giymiş olduğu kılık kıyafete ilişkin önce sözlü sataşmada bulunmuş akabinde haddini aşarak tutanak tutmuştur.
Hakimlerin asli ve tek görevi önündeki dava ile ilgilenmektir. Önündeki dava ile ilgilenme yerine avukatın kılık kıyafeti ile ilgilenen ve avukatlık mesleğini yargının asli unsuru olarak kabul etmeyen ve bu durumu içine sindiremeyen zihniyetteki iş bu hakimi kınadığımızı beyanla; Hsk’nın başlatmış olduğu soruşturmanın sonuna kadar takipçisi olacağımızı, hakimlik mesleğinin onur ve vakarına uygun davranmayan bu şahıs hakkında ivedilikle meslekten el çektirilmesi işlemi yapılması gerektiğini kamuoyuna saygı ile duyururuz.

Ağrı Barosu Başkanlığı

 

 

İlgili Haberler