Ağrı Baro Başkanı Av. Aydın, Tahir Elçi Duruşmasına Katıldı

16.06.2022 16:10

Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi'nin katledilmesine ilişkin davanın 15.06.2022 tarihli 5. celsesinin Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldüğü duruşmaya Ağrı Baro Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın ve Türkiye Barolar Birliği Delegesi Av. Ali Artuk katıldı.

Ağrı Baro Başkanı Av. Aydın, Tahir Elçi Duruşmasına Katıldı

Diyarbakır Barosu Başkanı Av. Tahir Elçi’nin katledilmesine ilişkin davanın 15.06.2022 tarihli 5. celsesinin Diyarbakır 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldüğü duruşmaya Ağrı Baro Başkanı Av. Mehmet Salih Aydın ve Türkiye Barolar Birliği Delegesi Av. Ali Artuk katıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Baroları Dönem sözcüsü olarak yapmış olduğu ve Bölge baroları adına konuşan Ağrı Baro Başkanı Avukat Mehmet Salih Aydın, “Ahmet Davutoğlu’nun ‘Bu bir siyasi suikasttır’ söylemini bütün boyutlarını duruşmada anlatmasını bekliyoruz. Şu muhakkak ki kimse bu hakikatin önüne geçmeyecektir. Tahir Elçi davasının öncesi, sonrası vardır. El birliğiyle karartılan delillere karşı güçlü bir direniş var. Geç de olsa adalet tecelli edecektir.” İfadelerini kullandı.

İlgili Haberler