2022 yılı fitre miktarı açıklandı!

04.03.2022 18:45

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı yaptığı toplantı sonrasında 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarını açıklandı.

2022 yılı fitre miktarı açıklandı!

Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığı yaptığı toplantı sonrasında 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarını açıklandı.

Din İşleri Yüksek Kurulu, bugün Prof. Dr. Abdurrahman Haçkalı başkanlığında toplandı. Toplantı sonunda 2022 yılı fitre fiyatları da açıklandı. Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanlığınca karar sonrasında yapılan açıklamada, “Din İşleri Yüksek Kurulumuzca 2022 yılı Ramazan ayının başlangıcından 2023 yılı Ramazan ayının başlangıcına kadar olan süre için fitre miktarı, İslam dininin temel kaynaklarında zikredilen deliller ve günümüz şartlarında bir kişinin günlük gıda ihtiyacının ortalaması esas alınarak 40 (kırk) TL olarak belirlenmiştir. Bununla birlikte her bir mükellef (fitre veren kişi) bir günlük kendi gıda harcamasına denk düşecek meblağı ya da daha fazlasını fitre/fidye olarak da verebilir. Bu miktar, nakdi olarak verilebileceği gibi gıda vb. maddelerden ayni olarak da verilebilir. Ayrıca belirlenen fitre miktarı fidye miktarıdır.” ifadelerini kullandı.

Kaynak: ŞEHRİVAN

İlgili Haberler