DOLAR 32,2177 0.1%
EURO 35,0231 0.46%
ALTIN 2.447,06-0,58
BITCOIN 2245188-0,32%
Ağrı
16°

HAFİF YAĞMUR

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

2 milyon Ağrılı, İstanbul’da konuşuldu!

2 milyon Ağrılı, İstanbul’da konuşuldu!

ABONE OL
13:32 | 05 Şubat 2023 13:32
2 milyon Ağrılı, İstanbul’da konuşuldu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İstanbul Ağrı Kültür Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Üşen başkanlığında, 9 Ağrı Derneği’nin başkanlarının, Ağrılı siyasetçilerin ve akademisyenlerin katılımıyla istişare toplantısı yapıldı.

Toplantıya katılan Ağrılı hukukçular ve iş insanları Ağrı ile ilgili yapılacak olan tüm projelere destek vereceklerinin altını çizdi. Ağrı Vakfının kurulacak olması en önemli projeler arasında yer aldı.

Toplantının ev sahibi Federasyon Başkanı Üşen, yaptığı açılış konuşmasının ardından sözü topantıya katılan katılımcılara bıraktı. İstişare Kurulu Başkanı Metin Bertan, STK’larla ilgili önemli konulara değinerek, artık STK’larda liyakat istediklerini, bununla ilgili çalışmalara hız verilmesinin gerektiğini ve profesyonel insanlara ihtiyaç duyulduğunu ifade ederek, meselenin artık sen ben davasının olmadığı meselenin tüm Ağrılıların meselesi olduğunun altını çizdi.

Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği (BURSAAKYAD) bağlı bulunduğu İstanbul Ağrı Kültür Federasyonu’nun İstanbul istişare toplantısına katıldı.

İstanbul Ağrı Kültür Dernekleri Federasyonu 3. Danışma Kurulu toplantısı etkin bir katılımla gerçekleşti. Federasyon Başkanı Mehmet Üşen’in açılış konuşması ile başlayan toplantının ana temasını Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Metin Bertan “Bin Bilsen de Bir Bilene Danış” şiarının olduğunu belirterek, planlanan çalışmalar ilgili katılımcıların görüş ve önerilerine sunuldu.

Toplantıya İstanbul Vali Yardımcısı Hasan Hüseyin Can, Kocaeli milletvekili Cemil Yaman, Mısır El-Ezher Üniversitesi profesörlerinden Abdullah Tümsek, Medeniyet Üniversitesi profesörlerinden Seyfettin Erdoğan, Milli Eğitim Bakanlığı Emekli Daire Bşk. Halit Yüce, SGK müfettişi. Orhan Kotan, Çayırova İlçe Spor Müdürü İbrahim Şahin, Girişimci, Araştırmacı Yazar Ali İhsan Adıgüzel, Gebze Teknik Üniversitesi Özel Kalem Müdürü Dinçer Ekinci, Gebze Fatih Devlet Hastanesi Müdürü  Erol Karahan, Dilovası Devlet Hastanesi Müdürü Şükrü Gözalan, iş insanları Lokman Kılıç ve Mehmet Allak, avukat Erol Bulut, emekli mal müdürü Fikri Ay, ses sanatçısı Erol Ağıt, Bursa Ağrılılar Dernek Başkanı Atilla Güney, Çayırova Ağrılılar Dernek Başkanı Vezir Yıldız, Cumaçay Dernek Başkanı Ali İlidi,  Tuzla Ağrılılar Dernek Başkanı Abdullah Sayan ve Anadolu Yakası Ağrılılar Dernek Başkanı Turan Timur katıldı.

Katılımcıların olduğu sunuma mühendis Abdullah Oğur ve programın sponsoru Yönetim Kurulu Avukatı Abdullah Baltacı oldu. Tüm yönetim toplantıda hazır bulundu.

En az 10 karakter gerekli
Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.