Reklam
Bugun...


Doğubayazıt Final Koleji Dolu Dizgin Yeni Ders Yılına Başladı

Doğubayazıt Final Koleji Dolu Dizgin Yeni Ders Yılına Başladı

2016-2017 eğitim öğretim yılı 15 ağustos 2016 tarihinde başlayan Final Koleji yaklaşık olarak 35 gün önceden ders başı yaptı. “Yaşam ve Sınav Başarısı” ilkesiyle yola çıkan Final Koleji öğrencilerini hem hayata hem de sınavlara amatör bir ruhla ama profesyonelce hazırlamaktadır. Sınıfları homojen olan ve sınıf mevcutları 15-20 aralığında olan öğrencilere kolejin bütün imkanları sunulmaktadır. Teknoloji ile donanımlı olan okulumuzda öğrenciler bu imkânlardan yararlanmakla birlikte görsel sanatlar, müzik, fizik kültür, badminton, jimnastik, yüzme ve diğer spor branşlarından yararlanabiliyorlar. Kadrosu değişmeyen ve gün gittikçe kadrosu zenginleşen Final Kolejinde çok özel bir uygulama olan RÖDES çocuklarımızın okuduklarını ve dinlediklerini daha kolay anlama ve pekiştirme imkânı buluyorlar. Randevulu Birebir Özel Ders (RÖDES) haftada 6 gün hizmet veren Final Koleji aynı zamanda tam gün eğitim öğretim vermektedir. Her gün 9. saatte etüt çalışması yapılarak öğretmenlerin gözetiminde öğrencilere gün boyu işlenen derslerin tekrarı ve ödev yaptırılıyor.
Çocuklarımızı modern ve uygar dünyanın değerlerine göre yetiştirmeye çalışan ve onları aydın birer dünya yurttaşı olarak yetişmelerine zemin hazırlayan Final Koleji onları en iyi biçimde sınavlara da hazırlamaya çabalıyor.
Sanatsal, sportif ve kültürel etkinliklerle kişisel gelişimlerini inşasını hızlandıran ve güçlendiren Final Koleji akademik başarıya da damgasını vurmaktadır.
TEOG Sınavında il genelinde çok iyi başarılar elde eden Final Koleji öğrencilerini nitelikli liselere gönderme başarısını yakaladı. Final Kolejinde uygulanan koç öğretmen uygulamasıyla öğretmen öğrenci her yönüyle ailesi de dâhil çok iyi tanıyarak öğrenciye gerçek anlamda rehberlik yapmaktadır. Öğrencilere sık sık yaprak testler, çarşaf testler çözdürülerek işlenen konuların pekiştireç görevini sağlar. Ayrıca 10 günde bir yapılan deneme sınavları öğrencilerimizi heyecanını giderme zamanla yarışma bilgilerini pekiştirme ve test tekniğini kazandırmaktadır. 

YORUMLAR
2 Yorum

ömer polat
30-09-2016 10:54:00
çalışmalarınızda başarılar dilerim . rabbim tunceli ili gibi ağrı iline de eğitim alanında zirveye taşıyacak eğitim öğretim kadrosuna güç kuvvet nasip etsin
fatma şahin
27-09-2016 09:52:00
Kaliteli eğitim ve profesyonel kadrosuyla, yeni açılan bir kurum olmasına rağmen doğru adreste olduğunuzu size hissettiren okul..

YORUM YAZ9 + 6 =

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
VİDEO GALERİ
SON YORUMLANANLAR HABERLER
YUKARI