Ağrı’da 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları Abide Meydanı’nda Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban’ın ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin’in Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunumuyla başladı.

30 Ağustos Zafer Bayramı töreni, Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban’ın makamında tebrikleri kabul etmesi ile devam etti. Valilik makamında tebrikleri kabulünün ardından Zafer Bayramı kutlamalarına Erzurum Caddesi’nde yapılan programla devam edildi. Zafer Bayramı törenin Elban’ın yanı sıra Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin, Cumhuriyet Başsavcısı V. Fazıl Kandemir, Rektör Prof.Dr. Abdulhalik Karabulut, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Cemil Lütfi Özkul, kurum amirleri ve vatandaşlarda katıldı.

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ağrı Valisi Sayın Süleyman Elban ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Faruk Metin törene katılan asker ve vatandaşların bayramını kutladılar. Program Ortaokul ve Lise öğrencilerinin okuduğu şiirlerin ardından, folklor ekibinin gösteri sunması, öğrenci ve askeri birliklerin geçişi ile sona erdi.

HABERE YORUM GÖNDER

Please enter your comment!
Please enter your name here